Fenerbahçe Bosch Klima Servis

Fenerbahçe Bosch Klima Servisi

Fenerbahçe Bosch Klima Servisi Salgın ile mücadele döneminde de yanınızda olmaya devam ediyor. 2020 yılının başında başlayan salgınla birlikte hayatımızda birçok şey değişti. Özellikle soluduğumuz havanın kıymetini iyice anladık. Bu sebepledir ki kullandığımız klimadan gelen havanında ne kadar iyi filtre olduğu bizim için çok önemli hale geldi. Bu süreçte klima bakımlarının sağlığımıza neler kattığını artık çok iyi biliyor hale geldik.

Yaz aylarında kavurucu sıcakların bastırması ile beraber klimalar ev ve ofislerde yerlerini almaktadır. Pandemi sürecinde klima kullanıma başlamandan önce bakımı muhakkak yaptırılmalı.

Pandemi sürecinde klima kullanımı nasıl olmalıdır?

  • Pandemi döneminde uygulanacak en etkili yöntem, klimanızın taze hava dolaşımının en üst seviyeye çıkarılmasıdır.
  • Sistemler mümkün ise saatte 6-10 kez hava değişimi olacak şekilde ayarlanmalıdır.
  • Klima kullanırken ortam havasının günde 5 – 6 pencere açmak kaydıyla havalandırılması sağlanmalıdır. Klimalı alanın yoğunluğunun fazla olduğu durumlarda kapı ve oda pencereleri kısıtlı olarak açılarak hava dolaşımı sağlanmalıdır.
Isıtma ve soğutma sistemlerinin temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler:
  1. Klimanızın hava transfer miktarlarının katalog değerlerini sağlayacak şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edin. Kapasite düşüklüğü olan cihazların bakım ve temizliğini muhakkak yaptırın.
  2. Egzoz fanı atışı ve klima santrali taze hava alış menfezleri birbirine yakın ise aralarına karışımı engelleyecek şekilde set koyulmalıdır. Klimanızın gerekli taze hava alışını sağlamak için ilave kanal yapılmalıdır.
  3. Bulunduğunuz bina çevresinin tüm alanları düzenli olarak kontrol edilmeli, su sızıntısı, damlaması veya birikmesi gözlenen alanlarda temizlik ve onarım yapılmalıdır.
  4. Pandemi döneminde klimanızın bakım ve kontrolleri en az ayda bir defa yapılmalıdır. Bulaşma yaşanmış alanların bakım, temizlik ve kontrol sıklıkları artırılmalıdır.
  5. Klimanızda kullanmakta olduğunuz filtreler düzenli olarak yıkanmalı veya değiştirilmelidir.  Filtreler temizlik için ya da atık olarak taşınırken risk yaratmayacak şekilde torbalanmalıdır.

Fenerbahçe de Bulunan Akyol Klima Servisi Uzmanlaşmış kadrosuyla deneyimli personeliyle sizlere 7/24 her an hizmet vermeye hazırdır.
Gelin sizde müşterimiz olup ayrıcalıklarımızdan yararlanın.

 İrtibat numarası: 0216 305 41 24 ayrıca Mobil ulaşım için 0549 241 26 28