Anasayfa » İdealtepe Klima Servis

İdealtepe Klima Servis

by admin
İdealtepe Klima
İdealtepe Klima Teknik Servis

Pandemi ile birlikte hayatımızda birçok şey yer değiştirdi. Hayata bakış açımızdan tutun günlük alışkanlıklarımıza kadar. Bu zorlu geçen süreçte nefes almanın kıymetini öğrendik.

Pandemi ile mücadele de klima kullanımlarına çok dikkat etmemiz gerektiğini, ne tür klimalar kullandığımızı hatta ve hatta alışveriş merkezlerinde kullanılan klimaların nasıl havalandırma yaptığına kadar birçok bilgiyi öğrendik. Özellikle ilkbahar aylarına girdiğimizi ve yaz aylarının yaklaştığı bu zamanlarda iklimlendirme ve havalandırma cihazlarımızı yani klimalarımızı daha etkin kullanmaktayız.  Bu süreçte klimalarımızı kullanmalı mıyız? Ya da kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Sanırım en çok merak edilen konulardan biriside bu; Uzmanların açıklamalarına göre Pandemi sürecinde Klima bakımlarının belirli periyotlarla yapılması gerekmektedir. Ayrıca gün içerisinde belirli aralıklarla ev havalandırılmalıdır. Ev, ofis, işyerleri gibi klima kullanımının etkin olduğu yerlerde aralıklarla evin, ofisin kısacası bulunduğunuz yerin penceresini açarak havalandırmamız gerektiği vurgulanmaktadır.

İdealtepe Klima Teknik Servis Klimanıza Bakım Yapılmasının Nedeni ve Gerekliliklerini şöyle sıralar!

Klima bakımı üç ayrı program olarak uygulanır:
  1. Klimanın günlük bakımı ve temizliği.
  2. Klimalarımızın periyodik bakımı,
  3. Isıtma ve soğutma sistemlerinde yıllık genel bakımdır.

1- Isıtma ve soğutma sistemlerinde günlük bakım:

Kullanıcının klimayı çalıştırmadan önce günlük olarak yapması gereken kontrol ve temizlik işlemleridir. Günlük bakım işlemleri ürünün kullanım kılavuzunda belirtilmiştir.

2- Isıtma ve soğutma sistemlerinde periyodik bakım: İklimlendirme ve havalandırma Ürünün verimli kullanılabilmesi, olası arızaların önlenmesi ve sistemin ömrünün arttırılabilmesi için düzenli bakım yapılması gerekir. Ürünün üretici firma tarafından önerilen sürelerde uzman servisler tarafından düzenli kontrol ve temizlik işlemlerinin yapılmalıdır.

3- Isıtma ve soğutma sistemlerinde yıllık genel bakım: İklimlendirme ve havalandırma ürünleri yılda bir kez servis tarafından genel bakımının, ayarlarının yapılması gerekir.

İdealtepe Klima Teknik Servis sizlere Isıtma ve soğutma sistemlerinde hizmet vermeden önce sizlerin memnuniyetini dikkate alan bir kuruluştur. Bu nedenle sizlere 7/24 hizmet vermekle kalmayıp yapmış olduğu tüm hizmetlerde 1 yıl garanti vermektedir.

Gelin sizde İdealtepe Klima Teknik Servisi müşterilerinden biri olup uygun fiyatlarımızdan faydalanın.

Arçelik, Beko, Bosch, Daikin, Mitsubishi, Siemens, Toshiba

Referanslarımız

Pandemi sürecinde klima kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi için  https://ailevecalisma.gov.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha geniş bilgi için bizimle iletişime geçiniz. bizi arayın Telefon: 0549 241 2628 veya 0216 305 41 24

 

You may also like