Kalamış Arçelik Klima Servis

Kalamış Arçelik Klima Teknik Servis

Kalamış Arçelik Klima Teknik Servis olarak sizlere uzmanların İklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin bakımının sağlık açısından önemini şöyle açıklıyor. Kullanmakta olduğunuz İklimlendirme ve havalandırma sistemleri havada bulunan fakat gözle görülmeyen tozları ve polenleri filtre ederek toplar. Klimanızın hava filtresi sizlerin görmediği toz ve partikülleri kendi bünyelerine hapseder. Bunlar zamanla cihazınızda birikme yapar cihazınızı tıkar. Cihazınız bunları zaman içerisinde ayrıştıramaz hale gelir.  Cihazınız bunları tekrar havaya salmaya başlar. En azından sağlık adına evde veya kullanmakta olduğunuz yerde cihazınızın hava filtrenizi 15 ila 20 gün arayla temizlemelisiniz. Ayrıca cihazınızı her mevsim kullanıyorsanız 6 ayda bir periyodik bakımını yaptırmalısınız.

Kalamış Arçelik Klima Teknik Servis olarak Kalamış sakinlerinden talep ettiğimiz konu cihazlarının hava filtre ünitelerini iki haftada bir klimanızın hava filtre ünitesini temizlemektir.

Kalamış Arçelik Klima Teknik Servis olarak sizlere üretici firmaların ve sağlık kuruluşlarının klima bakımının yapılma gerekçesini şöyle bildirmişlerdir;

  • Klimaların zamanla performansı düşer, performansını, verimi artırmak için ve daha düzenli çalışmasa bilmesi için sizin kullanım şekline 1 ya da 2 kez genel bakımı yapılmalıdır.
  • Zamanla içerisinde havadan oluşan toz ve polenler kötü kokuya sebep olur.
  • Yapılan bakımlar cihazınızın ömrünü uzatır.
  • Cihazınıza yapılan bakımla zamanla oluşabilecek arızların önüne geçersiniz.
  • Klimanızda yapılan bakımla %30 ila %40 arasında enerji tasarrufu sağlarsınız.
  • Cihazınıza yapılan bakımlarla birçok hastalıktan korunursunuz. Bu işlem sağlık için hayati önem taşır.
  • Klima sağlık sektöründe de özellikle belirli kıstas olan grup için çok önemlidir.
  • Klimalar doktor tarafından özellikle yaşlılara, kalp, şeker ve astım rahatsızlığı olanlara önerilir. Nedeni ise klimalar ortamdaki hava sıcaklığını ve ortamdaki bağıl nem oranını ayarladığı için önerilmektedir. Fakat genel bakımı yapılmayan klimalar bu kişileri sağlık açısından riskli duruma sokar. Kalamış Arçelik Klima Teknik Servis sizlerin kullanmakta olduğunuz cihazların bakım ve onarım hizmetini vererek daha sağlıklı bir ortamda yaşama imkânı sağlar.

Daha Fazla Bilgi için Bizi Arayın;

İrtibat numarası: 0216 305 41 24 ayrıca Mobil ulaşım için 0549 241 26 28