Kartal Klima Servis

by admin
0 Yorum

Kartal Klima Teknik Servisi

Akyol Klima bugünlerde yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde de sizlerle birlikte. Kartal Klima Teknik Servisi sizlerin sağlığını önemsiyor ve sizlere her an hizmet vermeye hazır bulunuyoruz. Pandemi süreciyle birlikte sıcakların başlaması ve evde ve ofiste solduğumuz havanın kalitesini düşünmeye başladık. Birde buna kullanmakta olduğumuz klima eklenince daha dikkat etmemiz gerektiğini biliyoruz.

Bu sebepledir ki uzun zamandır kullanılmayan klimamızın için neler yapmalısınız?

Öncelikli olarak bir uzman tarafından bakımını, kontrollünü ve filtresinin temizliğini yaptırmalıyız.

Kartal Klima Teknik servis olarak uzun yıllar ısıtma ve soğutma sistemlerinde hizmet vermiştir.  Firmamız kaliteli olan “Beko, Bosch, Daikin, Mitsubishi, Siemens, Toshiba, Arçelik” marka klimaların bakım, onarım, arızası gibi konularda eğitim almış olan teknisyenlerle çalışmaktadır. Ekibimiz 2020 yalında oluşan pandemi sürecine en iyi şekilde kendini hazırlamıştır. Şartlara uygun eğitimi alarak donanımlı ekibiyle sizlere hizmet vermektedir.

Klimalar kullanımda sağladığı rahat ve konforun yanında epeyce duyarlı cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır. İtinalı olarak bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Klimanızı senede en az 2 defa bakımlarının yaptırılması gerekiyor. Tersi halde klimaların tam kapasite ile çalışması olası olmayabilmektedir. Klima ile ilgili bilgiler edinmeniz yardımıyla cihazınızı daha uyumlu şartlarla kullanabilmeniz daha uzunca zaman kullanmanız manasına geleceği benzeri enerji tasarrufu sağlayabilmeniz açısından mühimdir.

Pandemi sürecinde Klimalarınızı kullanırken nelere dikkat etmelisiniz;

İlk etapta uzun süredir kullanılmayan klimamızın bir uzman tarafından bakımını ve filtre temizliğini yaptırmalıyız. Evlerimizde kullandığımız duvar tipi klimamızın bu Pandemi sürecinde kullanılmasının herhangi bir probleme yol açtığı konusunda bir veri bulunmamaktadır. Fakat tüm iklimlendirme ve havalandırma sistemlerinde taze hava miktarını mümkün olduğu kadar arttırmak çok önemlidir. Bu nedenle duvar tipi klima kullanılan evlerde ve ofislerde ortam havasını pencereleri açılarak gün içinde sık sık havalandırmak uzmanlar tarafından önerilmektedir.

 

Kartal Klima Olarak Tavsiyemiz

Klimanızın kapasitesi ile kullanacağınız ortamın uyumlu olması istediğiniz konforu yakalayabilmeniz açısından mühimdir.

Mekânın ihtiyacından daha ufak bir klima almanız istediğiniz verimliliği sağlamaz. Bu yetersiz kalır. istediğiniz hava şartlarına ulaşamaya bilirsiniz.

Klimanın kapasitesinin büyük olması fakat ortamın küçük olması da sorun olabilmektedir. Aynı şekilde istediğiniz ortamın daha sıcak yada soğuk olmasına sebep olabilir.

Klimalar tek iç ve tek harici üniteden oluşmaktadır.

Klimaların önünde mobilya ya da perde olmaması, hava çıkışlarını kapatmaması açısından önemlidir.

Klimanızın harici ünitesini de güneşten, tozdan ve sineklerden korumanız gerekir.

Bunun amacı güneş görmeyecek fazla yüksek tek yere monte edilmesidir.  Üst kısmına sineklik benzeri tek cisim geçirilmesi çok önemlidir.

Pandemi döneminde klimalarınızın toz tutucu filtrelerinin itinalı olarak temizlenmesi de önemlidir. Aksi halde filtrede biriken tozlardan dolayı istenilen hava şartlarına ulaşmak zorlaşacaktır. Böyle bir kullanım fazla elektrik harcamanız neden olur. Pandemi sürecinde biriken tozlar içinde bulunan bakteriler de bilhassa solunum yolu hastalıklarına sebeple olacaktır. Yaz aylarında klimaların yönünü tam yattığınız yere gerçek şekilde kullanmayınız.  Aksi takdirde adale tutulmaları oluşabilir. Yaz ortasında üşütebilmeniz de söz konusu olabilir.

Sadece geceleri uyurken değil gün içinde de klimanın üfleme istikametinde bulunmanız ve burada fazla zaman geçirmeniz de hastalanmanıza sebeple olabileceğinden temkinli olmanız gerekiyor.

Klima Kullanımıyla ilgili bilmeniz gerekenler;

Klima kullanımıyla ilgili bilmemiz gereken konu, düşük ısı değeri ve fazla yüksek fanda çalıştırmak yerine fazla yüksek sıcaklıkta daha düşük ve ortada fan hızında çalıştırmanızın daha kaliteli tek ısınma ya da soğutma gerçekleştireceğidir.

Arçelik, Bosch, Beko,  Daikin,  mitsubishisiemensToshiba

Referanslarımızı görmek için buraya tıklayınız.

Kartal Klima Bakım Servisi tüm marka ve modelleri konusunda donanımlı olup teknik bakım hizmetini vermektedir. Sizlere haftanın 7 günü vermektedir.

İrtibat numarası: 0216 305 41 24 ayrıca Mobil ulaşım için 0549 241 26 28

 

You may also like

Yorum Bırak