Şile Bosch Klima Servis

Şile Bosch Klima Teknik Servisi

Şile Bosch Klima Teknik Servisi 1996 yılından günümüze kadar hizmet vermiştir. Pandemi döneminde de iklimlendirme cihazlarının bakım ve onarım hizmetini en iyi şekilde sunmaktadır. Pandemi şartlarına göre eğitimlerini güncelleyerek ve uygun şartları sağlayarak sizlerin yanındadır.

Yaz ayları yaklaşırken sıcaklar da kendini göstermeye başladığı Pandemi döneminde klima kullanma konusunda endişeler başlamıştı. Uzmanlar bu konuda öncelikle evlerde kullanılan ev tipi klima veya %100 taze hava ile çalışan iklimlendirme cihazında açıklama yapmıştır. Evlerde kullanılan  cihazlarının kullanımı ile virüsün yayılımı arasında doğrudan bir bağlantı tespit edilmediğini vurgulamışlardır. Ancak bu sıcak koşullarda klima cihazlarının kullanılmaması sonucu iç ortam konfor şartları düşer. Yeterli şartlar oluşmazsa, vücut direncinin düşebileceğinin üzerinde durmaktalar. Bu şartlar da bireyleri hastalıklara açık hale getirebilir.  Evlerde kullanılan klima cihazlarının servisler tarafından rutin temizlik ve bakımı yapıldıktan sonra güvenle kullanılabileceğini belirtiyorlar.

Endüstriyel klima cihazları da  iyileştirme çalışmaları yapılarak ortamda maksimum hijyen sağlanabilir. Merkezi havalandırma sistemlerinin filtre kademeleri iyileştirilebilir. Hijyenik bakımlar yapılabilir, imkan varsa HEPA filtre kullanılabilir.

Şile Bosch Klima Servisinin verdiği hizmetler;

1- Yıllık yapılan periyodik bakım.
2- iç ve dış ünite bakımı ve temizliği.
3- Klima kart değişimi ya da tamiri hizmeti,
4- Klimanın gaz ölçümü yapılması, gaz dolum ve gaz şarj etme.
5- Klimanızın yerinin belirlenmesi ve monte edilmesi ve demontaj.
6- Arıza tespiti ve onarımı. Hava filtre temizliği ve bakımı.
7- Hava filtre değişimi.
8- Klima Takma ve sökme işlemi.
9- Klima bakım ve onarım gibi hizmetleri sizlere sunmaktadır.

Klima Bakım Neden Gereklidir?

İklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin bakımı genellikle üç ayrı program olarak uygulanır:
1- Haftalık bakım: Haftalık Bakım genelde 15 gün arayla yapılır. Burada dikkat edilmesi gereken hava filtre temizliğidir. Haftalık bakım işlemleri ürünün kullanım kılavuzunda belirtilmiştir.

2- 6 ay arayla yapılan periyodik bakım: Periyodik bakım ürünün verimli kullanılabilmesi, olası arızaların önlenmesi ve sistemin ömrünün arttırılabilmesi için düzenli bakım yapılması gerekir. Ürünün üretici firma tarafından önerilen sürelerde uzman servisler tarafından düzenli kontrol ve temizlik işlemlerinin yapılmasıdır

3- Sene sonunda yapılan genel bakımdır.
Yıllık Genel Bakım: Ürünün yılda bir kez uzman kişiler tarafından genel bakımının, ayarlarının ve kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Uzmanlaşmış kadrosuyla deneyimli personeliyle sizlere 7/24 her an hizmet vermeye hazırdır.