Ünalan Siemens Klima

Ünalan Siemens Klima Teknik Servis

Akyol Klima Uzun yıllar İstanbul Anadolu yakasında Ünalan semtinde Ünalan Siemens Klima Teknik Servis olarak sizlere bakım ve onarım alanında hizmet vermiştir.

Gerek enerji tasarrufu, gerekse de klimanın meselesiz çalışması durumundan , bu periyodik kontrollerin ihmal edilmemesi gerekir. Aleti ekstra enerji harcamaktan kurtaracak, sıhhatinizi ve güvenliğinizi temin edecek klima bakım hizmetlerinden itinalı olarak istifade etmek amaçlı teknik servisimizden yardım alabilirsiniz.
Modeli ne olursa olsun klimanın ilk günkü verimlilik ve performansla çalışması amaçlı periyodik klima bakım yaşamsal ehemmiyet taşır. Rastgele tek arıza vaziyetiyle problemi minimuma indirgemek ve aleti yormamak amaçlı klima bakımı yaptırılmalıdır.

Ünalan Siemens Klima Teknik Servis olarak bizleri çağırmadan önce yapılması gerekenler şunlar;

  • Kış modun da kullanılan klimalarda dış üniteden su akması arıza değildir.
  • Klima hiç şekilde çalışmıyorsa elektrik gelip gelmediğini anlamak için priz ve sigortasını kontrol edin.
  • Elektrik geliyor fakat cihaz çalışmıyorsa kumandanızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin, kumandanın göstergesi çalışmıyor ya da silik gösteriyorsa pilleri değiştirilerek tekrar kontrol edin.
  • Klima çalışıyor fakat yeterli üfleme yapmıyorsa, ön kapağı açıp ve filtrelerin temiz olup olmadığı kontrol edin.
  • Kış şartlarında klima çalışmadan önce bir süre bekliyor ve bu işlemi çalışıyorken de belli aralıklarla tekrarlıyorsa, defros denilen buz eritme işlemini yapıyor demektir. (Bu durum bir arıza değildir.)
  • Klima çalışıyor fakat ısı vermiyorsa kumandanın set değerlerinin ve mode ayarlarının doğru olup olmadığını kontrol edin.
  • Klimada her şey doğru çalışıyor fakat sürekli verdiği havayı kesiyor dinlenmeye geçiyorsa, üfleme ağızlarının önünün açık olup olmadığı kontrol edin.
  • Klima iç ortama su akıtıyorsa su gider hortumunun tıkalı olup olmadığı kontrol edin.

Ünalan Siemens Klima Teknik Servis sizlere klima bakımı ve her türlü arızalarda yardımcı olmaya hazırdır. Bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizi arayın.

İrtibat numarası: 0216 305 41 24 ayrıca Mobil ulaşım için 0549 241 26 28