Yeni Shria Plus Duvar Tipi Klima FTXM-R

Üsküdar Daikin Klima

Acil Ulaşım için

0542 41 26 28

Üsküdar Daikin Klima Teknik Servis

Üsküdar Daikin Klima Klima Teknik Servis olarak biz sizlere klimanızın genel bakımını yaparken Kompresör bakımını ve temizliğini yaparak cihazınızın hız kazanmasını sağlıyoruz. Enerji tasarrufunuzu artırmanızı hedefliyoruz. Evlerinde, işyerlerinde ve bazı kapalı ortamlarda ortam sıcaklığını yükseltmek ya da düşürmek amacıyla kullanılmakta durumda olan klimalarını çeşitli çeşitlerinin yer alması bu cihazların sınıflandırılması manasına gelmektedir.

Klima Çeşitleri ve Sınıflandırılmaları göz önünde bulundurulduğunda ilki olarak ikiye ayırmamız gerekiyor. Şunlar Müstakil Üniteli Sistemler ve Bağlı Üniteli sistemlerdir. Bunların da bilhassa Bağımsız üniteli olanların aşağı sınıflandırılmaları yer almaktadır.

Tablo olarak göstermek gerekirse şu şekilde bir tablo yapabilmemiz mümkündür:

Bağlı Üniteli Klimalar

Bağımsız Üniteli Klimalar

  1. Çatı Tipi Klimalar
  2. Pencere Tipi Klimalar
  3. Portatif ( taşınabilir ) Klimalar
  4. Split Klimalar – Duvar Tipi Mono Split Klimalar
  5. Duvar Tipi Multi Split Klimalar
  6. Salon Tipi Split Klimalar
  7. Yer/Tavan Tipi Split Klimalar
  8. Kaset Tipi Klimalar
  9. Saklı Tavan Tipi Klimalar

 

Bağımlı Üniteli Klimalara baktığımız süre bu cihazların epeyce kocaman durumda olan fabrika ve iş hanı benzeri yerlerde kullanıldığını ve tek makine dairesinden tüm iç ünitelerin elektronik olarak kontrol edildiğini görebilmek olasıdır.

Bağımsız Üniteli olanlar ise ek ekipmanlara sebep kalmadan ısıtma ve soğutma yapabilen cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir Sürü büyük olmayan yerlerde çoğunlukla ferdi kullanım amacıyla seçim edilmektedirler. Bağlı Üniteli sistemler içinde yer alan Pencere tipi klimalar daha bir sürü pencereye monte ediliyor olsa da duvarlara da monte edilebilmektedir. Harici üniteleri mevcut olmayan bu klimalarda iç ünitenin arka yüzeyi dışarıya bakacak şekilde monte edildiğinden ötürü hava sirkülâsyonları böyle sağlanabilmektedir.

Klima Seçimine Dikkat

Çatı Tipi Klimalara baktığımızda bina çatısı benzeri kullanılmayan yerlere monte edilen kocaman makine sistemleri karşımıza çıkmaktadır. Bu makine kocaman bir yoğunlukla çalışarak tüm binayı ısıtıp soğutabilmektedir. Fakat bu makineler yüksek sesle çalıştıklarından ses yalıtımlarının iyi olması gerekir. Klima çeşitleri ve sınıflandırılması içinde söz edebileceğimiz Portatif  ( taşınabilir ) klimalar ise elle taşınabilecek şekilde tasarlanmış, performansları düşük, temel fonksiyonları durumda olan ve piyasada yer alan öbür klimalara yönelik daha ucuza yer alan klimalar olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

Son olarak Split Klimalara baktığımızda iç ve harici ünite diye tanımlanan ikiye ayrılmış vaziyetteki klimalar karşımıza çıkmaktadır. Evlerimizde sıkılıkla kullandığımız bu klimalar içeride daha estetik bir görünüme sahipken dışarıda daha kocaman harici ünitenin yer aldığı klimalar olarak görülür. Klima çeşitleri ve sınıflandırılmaları içinde split klimaların kocaman bir yer kapladığı görülmektedir. Bunların yerde personel tavanda personel, duvarda personel modellerini görebilmeniz ve çeşitli tesir alanlarına sahip çeşitleri meydana geldiğini görebilirsiniz.

Daha geniş bilgi için bizimle iletişime geçiniz. bizi arayın Telefon: 0549 241 2628 veya 0216 305 41 24